Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Tusen tack Elsie för underbara helger och sommarlov både på Nytorp med mina kusiner och sen på Stomsmyra under 70-talet. Jag och Annika hade det helt fantastiskt hos er med ridning, matlagning , spel mm. Du och Åke tog så kärleksfullt hand om oss och vi har bara glada minnen att bära med oss.
Tack Elsie för allt vi delat, för vi har verkligen delat så mycket. Tack för att jag fick dig i mitt liv, det har gett mig mer än någon kan förstå. Jag kommer att bära det med mig i hjärtat för alltid. Jag saknar dig så. Inget kommer att bli sig likt utan dig. Hej då min älskade vän.
Tack Elsie för alla mysiga stunder hos dej ,på verandan,inne i köket.Fika,korv m bröd,mat mm .
Vi alla barn kommer alltid ha dej i minnet som en xtra " mormor " för oss.
Ditt goda hjärta har nu slutat slå men i minnet finns du kvar hos oss.
Matilda, Elias, Leo,Olivia Alice, Iris, Valter o lille William
Finaste Elsie, kan inte med ord förklara va tomt det är utan dej. Våra stunder med fika,semlor,smörgåstårtor, "gott till kaffet".
Skratt blandat med tårar,Djupa samtal o lätta samtal.
Älskade att höra när du berättade om Gerda o Ivar dina föräldrar. Döpte robotgräsklipoaren till Ivar för att den var så qvick precis som din pappa.
Du ville vara kvar i Stomsmyren till sista andetaget o det fick du.Där var fu född o där drog du ditt sista andetag.
Du är så saknad men älskad o aldrig glömd .
Sov gott Älskade Elsie